W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

Angliści, germaniści i narzędzia TOC kontra ograniczenia

Czy w dzisiejszych czasach można ograniczyć messengera na rzecz spotkań w realu? Jak nauczyć się szybko i skutecznie gramatyki? Czy mały miś może mieć prawdziwe serduszko? Te z pozoru niepasujące do siebie pytania połaczyły nauczycielli języka angielskiego i niemieckiego ze wszystkich etapów edukacyjnych podczas szkolenia z narzędzi TOC, które zorganizowalismy w ramach naszego projektu.

Szkolenie poprowadziła znana z pierwszej edycji projektu Magdalena Wikotorowska, germanistka z Zespołu Szkół Centrum Edukacji. Podczas 12-godzinnych warsztatów uczestniczki zapoznały sie z gałęzią logiczną, chmurką i drzewiekim ambitnego celu, poznały również zasady pisania scenariuszy wg projektowych standardów.

Teraz przyszedł czas na przetestowanie nowej wiedzy w praktyce, zmierzenie się z wyzwaniem (i ograniczeniami) oraz przygotowanie i realizacja szkolnej inicjatywy promującej uczenie się (języków) przyjazne mózgowi.

Koordynatorem komponentu językowego jest Aneta Gładys, nauczyciel konsultant MSCDN Wydział w Płocku.