W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

Grunt to dobra motywacja

Stać nas na więcej! - pod takim hasłem odbyła się lekcja otwarta w Szkole Podstawowej nr 6 w Mińsku Mazowieckim.

Celem zajęć było zwiekszenie motywacji do uczenia się, a tym samym osiągania lepszych wyników w nauce. Uczniowie dowiedzieli się, co ma pozytywny wpływ na rozwój ich mózgu, co trzeba jeść i jakie wykonywać ćwiczenia. Na koniec wykorzystali drzewko ambitnego celu, które pomogło im sprecyzować przeszkody na drodze do bycia lepszym uczniem. Zajęcia w klasie VI, które prowadziła Pani Beata Kowalczyk, były doskonałym przykładem połaączenia elementów neurodydaktyki z narzędziami TOC. Gratulujemy pomysłu i dziękujemy.

Koordynatorem komponentu wychowawczego jest Pani Barbara Ołdak, nauczyciel konsultant MSCDN Wydział w Warszawie.