W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

Kocurkowe rozterki przedszkolaków

Zwierzak w domu to sama radość czy przykry obowiązek? Przed takim dylematem staneły maluchy z Miejskiego Przedszkola nr 27 w Płocku podczas kolejnych zajęć otwartych.

Wszyscy wiedzą, że małe kotki drapią meble, gubią sierść i psocą, w dodatku trzeba codziennie sprztąć po nich kuwetę, ale z drugiej strony tak przyjemnie mruczą kiedy drapie się je za uszkiem i zawsze są skore do zabawy. Co zatem zrobić? Zostawić małego mruczka w domu czy oddać w dobre ręce? Konflikt jak znalazł na naszą chmurkę TOC. Dzieci z MP 27 wymyśliły, że trzeba po prostu zaangażować innych domowników do pomocy "w obsłudze" małego kotka i będzie po sprawie. A wdzięczność w oczach zwierzaka będzie bezcenna i wynagrodzi wszystkie trudy.

Dziękujemy za cenną lekcję empatii i odpowiedzialności.