W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

Stoi na stacji lokomotywa, którą "ożywił" Pan Stephenson

Uwaga, podajemy sprawdzony przepis na oryginalne przedstawienie tematu wynalazków XIX i XX w. na lekcji języka polskiego w klasie czwartej: dwa popularne wiersze na wskazany temat, dwa niezawodne narzędzia TOC, garść współpracy, szczypta nowoczesnej technologii oraz mnóstwo pozytywnej energii i uśmiechu prowadzącej zajęcia. Sukces gwarantowany!

Lekcję "Czym jest "sieć, co jest nerwem całego świata" opracowała i poprowadziła Pani Jolanta Modrzejewska Kubicz, nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Starej Białej. Na wstępie czwartoklasiści wykorzystali logiczną gałązkę, by omówić treść wiersza "Parowóz" Wł. Ścisłowskiego,  wykorzystały fragment wiersza "Lokomotywa" J. Tuwima, by wskazać cechy charakterystyczne maszyny parowej, a następnie w grupach zastanawiali sie jak zachęcić ludzi do podróżowania pociągiem. Dzieci zwróciły uwagę na przeszkody: opóźnienia, bezpieczeństwo i drogie bilety. Wymyśliły jednak swoje rozwiązania, m.in. stwierdziły, że można zamontować monitoring i wprowadzić większe zniżki dla rodzin.

Na zakończenie czwartoklasiści mogli wykazać się kreatywnością i wymyślały własne wynalazki, tj. długopisolot i szczotkolot.

Dziękujemy!