W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

Światowe Dni Młodzieży na lekcji TOC

Chciałbym pojechać na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa, ale rodzice nie chcą mnie puścić - jak rozwiązać taki problem, w dodatku w bardzo krótkim czasie? Uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół w Raciążu wykorzystali w tym celu chmurkę TOC i drzewko ambitnego celu.

Ostatnie ŚDM w Polce odbyły się 25 lat temu, zatem okazja by wziąć w nich udział może się długo nie powtórzyć. Miejsc na pewno nie zabraknie, ale co zrobić, gdy rodzice boją się o nasze bezpieczeństwo lub ich na to nie stać? Może warto wykorzystać chmurkę TOC lub drzewko ambitnego celu? Tak właśnie zrobili uczniowie pierwszej klasy Gimnazjum z MZS w Raciążu. Wśród rozwiązań konfliktu wewnętrznego lub zewnętrznego były m.in. wspólny wyjazd z rodzicami, pożyczka pieniędzy od kochającej babci i zwrócenie sie o pomoc do profesjonalnej firmy organizującej podobne wyjazdy. Dla tych już zdecydowanych pomocne okazało sie drzewko ambitnego celu. Młodzież najpierw opracowała przeszkody, a później działania pośrednie i bezpośrednie.

Lekcja wypadła znakomicie, warto więc wziąć pod uwagę wspólnie wypracowane rozwiązania. Kraków stoi otworem, a my życzymy szerokiej drogi!

Lekcję poprowadziła Pani Agnieszka Bojanowska. Koordynatorem komponentu humanistycznego jest Pani Elżbieta Brzeska-Walczak, nauczyciel konsultant MSCDN Wydział w Płocku.