W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

Lekcja matrymonialna

Kochliwa Żabka pilnie szukająca męża była bohaterką słuchowiska, które podczas kolejnej lekcji otwartej wysłuchali, a następnie opowiedzieli z pomocą gałązki logicznej uczniowie Szkoły Podstawowej w Starej Białej.

"Frӧschi sucht einen Mann - praca z tekstem sztuki teatralnej" - to temat lekcji otwartej z języka niemieckiego, którą w ramach naszego projektu poprowadziła Pani Joanna Bytner. Na wstępie uczniowie przypominali sobie nazwy zwierząt, a potem wysłuchali słuchowiska na temat matrymonialnych dylematów kochliwej żabki. Finał oczywiście był z happy endem - żabka znalazła odpowiedniego kandydata - pana żabę. Drugoklasiści bezbłędnie opowiedzieli historyjkę z pomocą logicznej gałązki, co było potwierdzeniem nie tylko doskonałej znajomości narzędzia TOC, ale również języka niemieckiego.

Na zakończenie podkreślili, że bardzo podobały im się zajęcia, a szczególnie bezkonfliktowa praca w grupach przy tworzeniu gałązki logicznej, wzajemna pomoc oraz miła atmosfera. Potwierdzeniem pochlebnych opinii była zabawna syutacja, kiedy uczniów tak pochłonęła lekcja, że niemal zapomnieli o zbliżających sie wielkimi krokami wakacjach :-)

Dziękujemy!