W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

Jeśli się kłócić, to tylko kulturalnie

Głośne zabawy tylko w piątkowy wieczór, wspólne wakacje lub oddzielne domy - to propozycje rozwiązania konfliktu między Pawłem a Gawłem, które wymyślili uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Słupnie podczas bardzo sympatycznej lekcji otwartej...

Konflikt między bohaterami wiersza Aleksandra Fredy to doskonały "materiał", aby nauczyć lub potrenować z dziećmi zastosowanie chmurki TOC. Niezmiennie wyobraźnia uczniów jest nieograniczona i za każdym razem potrafią zaskoczyć wymyślając nowe, niespotykane dotąd rozwiązania. Tak było również w tym przypadku. "Skoro nie mogą się zgodzić, to czemu nie wybudują sobie oddzielnych domów?" - zastanawiali się drugoklasiści. Albo "niech wyjadą na wspólne wakacje, wtedy lepiej poznają swoje potrzeby i sprawniej wypracują wspólne rozwiązanie" - proponowali.

Kiedy chmurka była już gotowa dzieci odegrały scenki, które uświadomiły, że można się kulturalnie kłócić i godzić :-)