W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

Ekologicznie w Ekonomiku

Chcę być bardziej proekologiczny - pod takim hasłem odbyła się lekcja otwarta w pierwszej klasie Technikum z Zespołu Szkół Ekonomiczno - Kupieckich w Płocku.

Ambitny cel został opracowany przez uczniów oraz ich nauczycielkę, Małgorzatę Bielecką, podczas lekcji języka angielskiego. Jedną z przeszkód stojących na drodze realizacji, którą wymyślili uczniowie, był brak ekologicznych torebek podczas zakupów. To rzeczywiście problem - z pewnością wiele osób przyzna, że idąc na zakupy, wielokrotnie o nich zapomina, zdarza się również, że nie mamy pieniędzy na zakup takich proekologicznych torebek. Warto jednak zmobilizować swoją pamięć lub zaoszczędzić trochę pieniędzy, bo sprawa jest naprawdę poważna. Argumentem niech będą fakty: torebka foliowa, która służy nam ok. 15 minut, rozkłada się od 100 do 400 lat. Może warto zatem kupić raz droższą, ale z naturalnych materiałów, by choć w ten sposób spróbować pomóc środowisku?

Temat lekcji był bardzo ambitny i został zrealizowany w 100 proc. Zajęcia były interesujące i przebiegły w bardzo miłej atmosferze. Dziękujemy!