W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

Mali aktorzy z Grali

Kolejne zajęcia otwarte z wykorzystaniem narzędzi TOC odbyły się w Szkole Podstawowej w Grali. Uczniowie zerówki i pierwszej klasy układali gałązkę logiczną na podstawie opowiadania "Złotowłosa i trzy misie".


Autorkami scenariusza są Panie Agnieszka Szostek i Hanna Próchniak. Zadaniem małych uczestników zajęć było wysłuchanie opowiadania, ułożenie zdarzeń we właściwej kolejności z pomocą gałązki logicznej, a następnie wykonanie scenografii, kukiełek i opasek do przedstawienia, które zwieńczyło spotkanie. Dzieci świetnie poradziły sobie z tematem i z zapałem odegrały swoje role. - Stwierdzili, że z pomocą logicznej gałązki, umieszczonych na niej rysunkach i napisach, łatwiej im było opowiadać treść bajki - podsumowały prowadzące. - Nie mieli problemów z zapamiętaniem kolejności wydarzeń. Zaobserwowałyśmy, że początkowo uczniowie mieli trudności z układaniem zdań wg podanego schematu:  Kiedy…, to...    ponieważ..., ale z naszą pomocą z każdym zdaniem było coraz lepiej. Wszyscy uczniowie otrzymali pochwałę za pracę na zajęciach, aktywność, kreatywność przy wykonywaniu scenografii i rekwizytów oraz redagowaniu przyczyn i odgrywaniu scenek - dodały.

Koordynatorem komponentu przedszkolno-wczesnoszkolnego jest Pani Anna Goc, nauczyciel konsultant MSCDN Wydział w Siedlcach.