W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

Podpowiadacze w akcji

Gałąź wielu reguł, czyli matematyczny podpowiadacz, była główną bohaterką lekcji otwartej, która odbyła się w Gimnazjum w Nowym Duninowie.

Czas pędzi jak szalony i aż żal pomyśleć, że to już ostatnia lekcja otwarta z matematyki. Na zakończenie tournée po placówkach uczestniczących w komponencie matematycznym odwiedziliśmy Gimnazjum w Nowym Duninowie. Lekcję w klasie II, podczas której uczniowie rozwiązywali układy równań z wykorzystaniem gałęzi wielu reguł, poprowadziła Pani Ewelina Roszkowska. Drugoklasiści najpierw rozwiązywali zadanie na podstawie metody zapisanej w chmurkach, a następnie, na podstawie rozwiązania uzupełniali w chmurkach stosowane zasady. Metoda najbardziej spodobała się tym, którzy lubią taki sposób podpowiadania, prowadzenia krok po kroku. Jak zauważyli dzięki temu zdecydowanie łatwiej uniknąć pomyłek.

Na zakończenie i potwierdzenie skuteczności uczniowie dali gałęzi zielone światło :-)

Dziękujemy!

Koordynatorem komponentu matematycznego jest Pani Marzenna Kuć, nauczyciel konsultant MSCDN Wydział w Płocku.