W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

Kto ty jesteś? Polak mały... z Sokołowa Podlaskiego

Sześciolatki z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Sokołowie Podlaskim zaprojektowały i wykonały godło Polski z pomocą drzewka ambitnego celu. Zadanie było częścią zajęć otwartych o tematyce patriotycznej.

Co to znaczy ojczyzna? Co to znaczy, że została zdobyta krwią? Jak możemy okazać, że kochamy Polskę – naszą ojczyznę? Sami przyznajcie, że pytania nie są łatwe i trudno na nie odpowiedzieć niezależnie od wieku. Na szczęście sześciolatki z MP nr 2 w Sokołowie Podlaskim poradziły sobie z nimi doskonale. Podczas zajęć otwartych "Mój kraj – moja ojczyzna. Zaprojektowanie godła Polski z rolki papieru z zastosowaniem narzędzi TOC – drzewka ambitnego celu", które poprowadziła Pani Beata Wyłuda, utrwalały znajomość symboli narodowych i rozwijały umiejętności planowania pracy z zastosowaniem narzędzi TOC - drzewka ambitnego celu. Zajęcia wypadły znakomicie! Jesteśmy dumni, że rośnie nam tak mądre, odpowiedzialne i dobrze zorganizowane młode pokolonie :-)

Koordynatorem komponentu przedszkolno-wczesnoszkolnego w MSCDN Wydział w Siedlcach jest Pani Anna Goc. Scenariusz zajęc jest dostępny w naszej bibliotece.