W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

Skuteczny sposób na wilczy apetyt

Przedszkolaki z sierpeckiej "Trójki" nie pozwolą skrzywdzić babci Czerwonego Kapturka. Bez problemu znalazły sposób na burczący brzuszek leśnego drapieżnika. Wymyśliły, że mała bohaterka bajki Braci Grimm po prostu podzieli się jedzeniem ze zwierzakiem, a wtedy okrutne pomysły przestaną mu przychodzić do głowy.

Zajęcia otwarte pt. "Jak oswoić wilka – historyjka obrazkowa z wykorzystaniem narzędzi TOC - chmurka" poprowadziła Pani Danuta Górkowska. Uczestniczyły w nich dzieci z grupy 5- i 6-latków. Wspólnie z Panią dyskutowały na temat zaistniałego konfliktu między dziewczynką a wilkiem oraz o sposobach jego rozwiązania. Aby lepiej zrozumieć całą sytuację maluchy mogły odegrać wybrane role i przedstawić swoje racje. Na zakończenie konflikt został rozwiązany z pomocą chmurki TOC.

Koordynatorem komponentu przedszkolno-wczesnoszkolnego jest Pani Aleksandra Banach, nauczyciel konsultant MSCDN Wydział w Płocku.