W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

Poznańskie koziołki w Romanowie? Takie rzeczy tylko u nas... :-)

Z Romanowa do Poznania i z powrotem w niecałe 90 min? W naszym projekcie wszystko jest możliwe!

Maraton lekcji otwartch trwa nadal. Tym razem odiwedzieliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Romanowie, którzy pochwalili się umiejetnościa posługiwania się gałązką logiczną.
Lekcja (zajęcia świetlicowe) odbyła się 4 kwietnia i trwała dwie jednostki lekcyjne. Zajęcia rozpoczęły się zabawą z podkładem muzycznym "Jedzie pociąg z daleka...". Pociąg dojechał do Poznania... Tam dzieci zostały zapoznane z legendą o poznańskich koziołkach. Następnie uczniowie wyodrębnili najważniejsze wydarzenia w legendzie i ułożyli je w kolejności. Kolejnym zadaniem dla uczniów było wykonanie ilustracji do poszczególnych punktów wydarzeń - uczniowie pracowali w parach lub samodzielnie, każdy ilustrował inny element legendy. Następnie zostały one ułożone chronologicznie i umieszczone na tablicy. Kolejny etap to opowiadanie legendy i uzasadnienie dlaczego tak się stało. Wszystkie spostrzeżenia uczniów zostały uwzględnione i zilustrowane w zagadkowych słoneczkach przez pomysłodawców.
W kolejnym kroku uczniowie wykonali własne gałązki logiczne obrazujące omówioną wcześniej legendę (w parach lub samodzielnie). Chętni przedstawiali swoje gałązki i opowiadali historię raz jeszcze. Na zakończenie uczniowie obejrzeli krótki film przedstawiający koziołki na wierzy ratuszowej w Poznaniu oraz ocenili swoje zadowolenie z zajęć, rysując buźki - wszystkie były szeroko uśmiechnięte, tym bardziej, że na koniec wszyscy zostali poczęstowani ciasteczkami w kształcie koziołków.

Zajęcia prowadziła w Pani Ewa Suchta. Scenariusz jest już w naszej Bibliotece.

Dziękujemy Pani Monice Jonczak, koordynator komponentu przedszkolno- wczesnoszkolnego z MSCDN Wydział w Ciechanowie z relację z wydarzenia.