W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

Strachy na Lachy, Misiu!

Jedni boją się pająków, inni myszy, a jeszcze inni drżą na widok klaunów. Miś z Przedszkola nr 11 w Radomiu bał się szczoteczki i pasty do zębów. A przecież każdy z nas powinien dbać o zęby. Wszyscy, to wszyscy - mały misio też.

Czterolatki z chęcią pomogły małemu przyjacielowi przełamać starch podczas zajęć otwartych. Konflikt między dziećmi, które martwiły się o zdrowie misia a pluszakiem, którego przerażała pasta i szczoteczka, został rozwiązany z pomocą niezawodnej chmurki TOC. Maluchy postanowiły, że opowiedzą misiowi o korzyściach płynących z codziennej higieny i podpowiedzą, że pasta może mieć ulubiony smak, a szczoteczka kolor.

Zajęcia, które poprowadziła Pani Aleksandra Gralec, wypadły świetnie, co widać na załączonych zdjęciach.

Dziękujemy!