W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

Mali ogrodnicy z Radomia

Plan działań dopracowany w najdrobiejszych szczegółach, więc zakasujemy rękawy, chwytamy łopatki w dłoń i pomagamy Pani Wiośnie zazielenić świat wokół nas....Pięciolatki z Publicznego Przedszkola nr 11 z Radomia udowodniły podczas lekcji otwartej, że świetnie planują swoje działania i żadna przeszkoda nie stanie na ich drodze w realizacji ambitnego celu, którym jest założenie ogródka w doniczce.

Każde poważne zadanie wymaga precyzyjnego planu działania. Takim właśnie zadaniem jest na przykład zorganizowanie zielonego kącika w przedszkolnej sali radomskiej "Jedenastki".  Brak doniczek, narzędzi i wiedzy to przeszkody, które z pomocą Pani bardzo łatwo pokonać. Doniczki i łopatki dzieci przyniosą z domu, dyżurni zorganizują wolne miejsce, a Pani opowie jak się sadzi nasiona, cebulki i fasolki. I już za kilka tygodni będzie można podziwiać efekty wspólnej pracy.

Zajęcia "Planujemy założenie  ogródka  w doniczce  w oparciu o narzędzie myślowe TOC – drzewko ambitnego celu" poprowadziła Pani Wioletta Kaszuba. Scenariusz znajduje sie wnaszej Bibliotece.

Koordynatorem komponentu przedszkolno-wczesnoszkolnego w Radomiu jest Pani Anna Natora.