W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

Awantura o kasę

Kasa potrafi popsuć nawet najlepsze przyjaźnie, nawet jeśli jest to tylko zabawkowa kasa fiskalna :-)

Tym razem, w ramach tournee po placówkach uczestniczących w naszym projekcie, odwiedziliśmy grupę przedszkolną 3-4 latków z Przedszkola Publicznego w Kaliszkach. Maluchy zaprezentowały nam, jak pieknie potrafią rozwiązywać codzienne konflikty, w tym nieuniknione w każdym przedszkolu kłótnie o zabawki. W tym celu wykorzystały naszą ulubioną chmurkę TOC, która uratowała już niejedną przyjaźń, nie tylko przedszkolną. Kilkulatki doskonale wiedziały, jak pomóc swoim rówieśniczkom-bohaterkom opowiadania, które bardzo chciały sie bawić zabawkową kasą w tym samym czasie. Historia zakończyła się "happyendem", a dzieci utrwaliły skuteczną metodę rozwiązywania konfliktów.  

Zajęcia poprowadziła Pani Ewa Dudek. Dziękujemy!

Koordynatorkami komponentu przedszkolno-wczesnoszkolnego w warszawskim Wydziale MSCDN są Panie: Agnieszka Staszewska-Mieszek i Marzena Dżuman.