W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

Przedszkolaki z Ząbek kontra Borsuk Samotnik

O tym, że zgoda buduje, nie trzeba nikogo przekonywać. Że egoizm nie jest dobrą cechą również. Ale warto często o tym przypominać, żeby nikt nigdy nie zapomniał, co jest w życiu ważne.

"Zgoda zawsze jest potrzebna" - pod takim hasłem odbyły się zajęcia otwarte dla pięciolatków z Polsko- Angielskiego Przedszkola „OLIVER” w Ząbkach. Dzieci uczyły się kształtowania postawy koleżeństwa i przyjaźni, rozwijały umiejętność współdziałania w grupie oraz doskonaliły myślenie przyczynowo- skutkowe tworząc gałązkę logiczną w oparciu o opowiadanie "O Borsuku Samotniku” Ewy Stadtmuller.

Zajęcia poprowadziła Pani Dorota Sordyl. Dziękujemy!

Koordynatorkami komponentu przedszkolno-wczesnoszkolnego w warszawskim Wydziale MSCDN są Panie: Agnieszka Staszewska-Mieszek i Marzena Dżuman.