W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

Jak ugościć Złotowłosą? - dylemat misiów na zajęciach w Sierpcu

Pracowity czas dla uczestników i koordynatorów naszego projektu. Lekcja za lekcją, scenariusz za scenariuszem...uff...dużo sie dzieje! Ale każde takie spotkanie daje mnóstwo pozytywnej energii, dzięki której z pewnością dotrwamy do końca roku szkolnego i tym samym naszego projektu. Tym razem odwiedziliśmy Miejskie Przedszkole nr 3 w Sierpcu.

Zajęcia w grupie 5-latków poprowadziły Panie Agnieszka Biegańska i Joanna Łukowska. Maluchy najpierw wysłuchały bajki o Złotowłosej i trzech misiach, a następnie zastanawiały się, co zrobić, aby Złotowłosa zaprzyjaźniła się z małymi, puchatymi zwierzakami. Zadanie zrealizowały z pomocą drzewka ambitnego celu. Na szczęście okazało się, że każdą przeszkodę można spokojnie pokonać. W efekcie wspólnej pracy nie było już żadnych powodów, by narodziła się przyjaźń między bohaterami bajki. Kamień z serca... :-)

Koordynatorem komponentu przedszkolno-wczesnoszkolnego jest Pani Aleksandra Banach, nauczyciel konsultant MSCDN Wydział w Płocku.