W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

Lekcja figurowa w Święcieńcu

Dawid Podsiadło miał swoją trójkąty i kwadraty, piątoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Małego Powstańca w Święcieńcu mają  trójkąty i czworokąty, w dodatku na gałęzi logicznej.

Czas biegnie jak szalony i trudno nam uwierzyć, że to już przedostatnia lekcja otwarta w komponencie matematycznym. Poprowadziła ją Pani Aneta Antoszek, nauczycielka matematyki. Można powiedzieć, że zadanie zrealizowała zupełnie jak wspomniany wyżej wokalista - z wdziękiem, swobodą i skutecznym wpływem na odbiorców. Uczniowie bez trudu radzili sobie z zaplanowanymi zadaniami tekstowymi i na pierwszy rzut oka było widać, że narzędzia TOC stosują nie po raz pierwszy.

Jednym słowem, pozostając w muzycznym klimacie, lekcja wypadła śpiewająco!

Koordynatorem komponentu matematycznego jest Pani Marzenna Kuć, nauczyciel konsultant MSCDN Wydział w Płocku.