W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

Little Red Riding Hood - it's a story time in Łęg Probostwo

 

Pierwsza lekcja w komponencie językowym była efektywna i efektowna jednocześnie. Autorką scenariusza, prowadzącą i dobrym duchem całych zajęć była Pani Joanna Bryk, nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Łęgu Probostwie.

Wciąż jesteśmy pod wrażeniem lekcji, którą jako pierwsza w komponencie językowym poprowadziła Pani Joanna Bryk. Było sprawnie, konkretnie, ciekawie i bardzo przyjaźnie. Na wstępie uczniowie rozwiązali krzyżówkę ANIMALS z hasłem Little Red Riding Hood - tytułem bajki, którą chwilę później przeczytała w języku angielskim prowadząca. Następnie zadaniem trzecioklasistów było ułożenie na jej podstawie historyjki obrazkowej. Każda z grup otrzymała kilka ilustracji ze zdaniami w języku angielskim, a potem dopasowała podpisy do obrazków. W ten sposób powstała kolorowa gałązka logiczna.

Na zakończenie dzieci otrzymały nietypową pracę domową - obejrzenie pod wskazanym linkiem "naprawionej" historii Czerwonego Kapturka.

Gratulujemy odwagi i pomysłu!

Koordynatorem komponentu językowego jest Pani Aneta Gładys, nauczyciel konsultant MSCDN Wydział w Płocku. Szkolenia dla nauczycieli poprowadziły Panie Ewelina Frankie i Magdalena Wiktorowska z Zespołu Szkół Centrum Edukacji.