W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

Tolerancja przede wszystkim

"Pomimo różnic, wszyscy jesteśmy tak samo ważni – o tolerancji słów kilka na podstawie baśni H. Ch. Andersena „Brzydkie kaczątko” to tytuł lekcji otwartej w klasie trzeciej Szkoły Podstawowej im. J. Szaniawskiego w Jadwisinie.

"Brzydkie kaczątko" to baśn, która zwłaszcza w dzisiejszych czasach zawiera niezwykły przekaz - możemy się różnić pod względem płci, wyznania lub koloru skóry, ale każdy z nas jest tak samo ważny i zasługuje na szacunek i akceptację innych. Cieszymy się, że pani Edyta Węgłowska, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i uczestniczka naszego projektu, wybrała właśnie taki temat lekcji otwartej. 

Podczas zajęć uczniowie zastosowali gałązkę logiczną, aby opowiedzieć historię brzydkiego kaczątka, a następnie dyskutowali, czym jest tolerancja oraz jak ważna jest empatia. Na zakończenie ułożyli hasła reklamowe promujące tolerancję.