W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

Jak reagować na przemoc w necie? - szkolenia w Płocku i Radomiu

 

 

Jak reagować, gdy uczeń stał się ofiarą cyberprzemocy? Jak mu pomóc i nie dopuścić do podobnych sytuacji? - między innymi na takie pytania odpowiadała Beata Czyżewska, nauczyciel konsultant z MSCDN Wydział w Warszawie podczas szkoleń "Cyberprzemoc - problematyka przemocy rówieśniczej w cyberprzestrzeni", które odbyły się w Płocku i Radomiu.

Jak twierdzą specjaliści, typowy nastolatek wylogowuje się z wirtualnej rzeczywistości tylko w trzech przyadkach: kiedy musi pójść do szkoły, wyspać się i załatwić potrzeby fizjologiczne. Portale społecznościowe i komunikatory zawładnęły ich życiem i są oczywistą codziennością. Niestety Internet ma swoją ciemną stronę. Niezwykle łatwo i szybko można paść ofiarą cyberprzemocy, często ze strony tych, których uważało się za przyjaciół.

Uczestnicy szkoleń w Płocku i Radomiu dowiedzieli się m.in. jakie są formy cyberprzemocy, czym różni się cyberprzemoc od przemocy tradycyjnej, jak prawnie bronić się przed cyberprzemocą i jak jej zapobiegać.

Szkolenie wpisuje się w obszar priorytetów edukacyjnych MEN na bieżący rok, związanych z bezpieczną szkołą.

 

 

 

 Fotoreportaż