W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

"Fighterzy" z Łęgu Probostwa

Błądzić jest rzeczą ludzką, każdą pomyłkę trzeba traktować jak wyzwanie, a nie jak porażkę - takie wnioski płyną w kolejnej lekcji otwartej w naszym projekcie. Piątoklasiści z Zespołu Szkół Łęgu Probostwie ćwiczyli na niej zamianę liczb mieszanych na ułamki i odwrotnie. Mimo czasem błędnego rozumowania, niezrażeni potrafili poszukiwać właściwego rozwiązania aż do skutku. Brawo za odwagę i niesłabnącą motywację do działania!

Piąta z kolei lekcja w komponencie matematycznym zakończona sukcesem. Zajęcia poprowadziła pani Marzenna Dąbrowska, nauczycielka matematyki z ZS w Łęgu Probostwie. Temat "Jak zamieniać liczbę mieszaną na ułamek i odwrotnie" zrealizowała m.in. z pomocą chmurki. Uczniowie pracowali indywidualnie, grupowo i w parach. Dzielnie walczyli aż do rozwiązania ostatniego przykładu. Gratulujemy i czekamy na kolejne lekcje z TOC.

Koordynatorem komponentu matematycznego jest Marzenna Kuć, nauczyciel konsultant MSCDN Wydział w Płocku.