W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

Neurodydaktyka w Siedlcach

Kolejna tura szkoleń w naszym projekcie obejmie zagadnienia neurodydaktyki i teorii inteligencji wielorakich. Pierwsze zajęcia na temat nauczania i uczenia się przyjaznego mózgowi odbyły się w siedleckim Wydziale MSCDN.

Czytaj więcej...

Serduszko puka w rytmie cza-cza...

...miłości szuka w rytmie...Zaraz, zaraz, a może ją znajdzie na imprezie walentynkowej, którą najlepiej przygotować z pomocą "drzewka ambitnego celu"? 

Czytaj więcej...

Na zimową chandrę polecamy... fotoreportaż

Po kilku miesiącach wspólnej pracy mamy na koncie kilkanaście spotkań, szereg konsultacji i wiele przemyśleń, a nawet pierwsze scenariusze. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z dotychczasowych działań...

Czytaj więcej...

Czy ta pani tego pana chce...?

Wyjść za nieatrakcyjnego i niekochanego kawalera, aby zyskać poczucie bezpieczeństwa, czy zaryzykować i walczyć o szczęście w miłości? Ciężkie dylematy kruchej Calineczki analizowały uczestniczki kolejnego szkolenia zorganizowanego w ramach komponentu przedszkolno-wczesnoszkolnego.

Czytaj więcej...

Walentynki z Kubusiem Puchatkiem

Tak romantycznego szkolenia dla uczestników naszego projektu jeszcze nie było! Pierwsze spotkanie dla nauczycielek z MP 11 i MP 37 w Płocku zdominowała tematyka zbliżających się wielkimi krokami Walentynek...Kiss 

Czytaj więcej...

Jak zadbać o zdrowie z TOC? - kolejne szkolenia w Płocku

Miesiąc styczeń - czas...kolejnych projektowych ćwiczeń.Smile I tak, podczas pierwszych w nowym roku szkoleń uczestnicy komponentu wychowawczego ćwiczyli praktyczne zastosowanie "logicznej gałązki", poloniści poznali "chmurkę", a katecheci opracowywali plan realizacji noworocznych postanowień za pomocą "drzewka ambitnego celu"...

Czytaj więcej...

Terminy szkoleń z neurodydaktyki i TIW - Wydział w Płocku

Uwaga! Uczestnicy komponentów: językowego, humanistycznego i matematycznego z MSCDN Wydział w Płocku - prosimy o wybranie terminów szkoleń z neurodydaktyki i Teorii Inteligencji Wielorakich.

Czytaj więcej...

Zabić smoka czy nie zabić? - I szkolenie w Mińsku Mazowieckim

Pytanie za sto punktów - co najskuteczniej pomaga w rozwiązywaniu małych i dużych problemów? Tak, tak, mają Państwo rację - chmurka! Nic dziwnego, że to własnie ona jest główną bohaterką szkoleń w ramach komponentu wychowawczego. 

Czytaj więcej...

Kolejne spotkanie w Siedlcach

Bohaterką kolejnego spotkania w ramach komponentu przedszkolno - wczesnoszkolnego była chmurka. 

Czytaj więcej...

Wychowanie bez porażek - szkolenie w Płocku

Inauguracja 24-godzinnego szkolenia w ramach komponentu wychowawczego za nami - w pierwszym spotkaniu uczestniczyli nauczyciele wychowawcy, psycholodzy i pedagodzy ze szkół i przedszkoli z Płocka i okolic. 

Czytaj więcej...

Łamacze problemów rozpoczęli szkolenie

Kolejna grupa nauczycieli rozpoczęła szkolenia w naszym projekcie. Tym razem narzędzia TOC poznali matematycy z Płocka i okolic.

Czytaj więcej...

TOCusiowi przyjaciele na gałązce logicznej

Miś Koralik i Miś Małgorzatki, TOCusiowi przyjaciele, pomogli uczestnikom szkolenia zorganizowanego w ramach komponentu przedszkolno - wczesnoszkolnego poznać i zastosować w praktyce logiczną gałązkę.

Czytaj więcej...

oTOCzmy opieką humanistów - II szkolenie

Humaniści z rejonu płockiego Wydziału MSCDN idą jak burza. Za nimi już drugie szkolenie, które tym razem odbyło się z podziałem na dwie podgrupy: polonistów i katechetów.

Czytaj więcej...

Lew i mysz - najlepsi "przypominacze"

Nauczycielki z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 11 w Radomiu pierwsze szkolenie mają już za sobą. 12-godzinny komponent przedszkolno-wczesnoszkolny będą realizowały przez najbliższe dwa lata. 

Czytaj więcej...

Językowcy wystartowali

Kolejna grupa z naszego projektu rozpoczęła cykl szkoleń. W pierwszym spotkaniu zorganizowanym w ZSCE w Płocku wzięli udział nauczyciele z komponentu językowego.

Czytaj więcej...

Ujeżdżalnia ograniczeń - szkolenie menadżerskie

Ujeżdżalnia ograniczeń - pod takim hasłem rozpoczęło się pierwsze szkolenie dla dyrektorów szkół i placówek oświatowych zorganizowane w ramach komponentu menadżerskiego.

Czytaj więcej...

Dobre imię na wagę... misia

Od jakiegoś czasu dzielny TOCuś, sympatyczna postać z projektu "Włącz myślenie" ma trudny orzech do zgryzienia - jego uroczy miś - nie ma imienia! Pomóż TOCusiowi - wymyśl imię dla jego przyjaciela.

Czytaj więcej...

Nauczycielki z Siedlec poznały TOCusia

Pierwsze szkolenie w ramach komponentu przedszkolno-wczesnoszkolnego w Siedlcach za nami. Zajęcia dla kilkunastu nauczycielek poprowadziła Pani Barbara Muszyńska, nauczyciel konsultant siedleckiego Wydziału MSCDN.

Czytaj więcej...

Listopadowe i grudniowe szkolenia w projekcie

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem spotkań na najbliższe tygodnie. Uwaga! Nowe terminy szkoleń dla uczestników komponentu językowego i matematycznego w Płocku!

Czytaj więcej...

Humaniści z Płocka wystartowali

Pierwsze szkolenie dla nauczycieli komponentu humanistycznego z rejonu działania MSCDN Wydział w Płocku za nami. O praktycznych sposobach zastosowania narzędzi TOC w praktyce szkolnej opowiadała Dorota Kamińska, pasjonatka narzędzi myślowych TOC, certyfikowany trener TOC oraz trener projektu "Myślę - Rozumiem - Wiem".

Czytaj więcej...

Siedlce i Płock uroczyście przystąpiły do działania

Na pierwszy ogień poszły Siedlce, chwilę potem wystartował Płock. W obu miastach odbyły się spotkania organizacyjne, które uświetniła swoim wykładem Pani Marta Miłoń, psychopedagog kreatywności, terapeuta pedagogiczny.

Czytaj więcej...

Czas na przewrót kopernikański w edukacji

 - Jestem z Torunia i uważam, że w szkole niezbędny jest przewrót kopernikański: musimy wstrzymać nauczycieli i ruszyć uczniów – stwierdziła dr Marzena Żylińska podczas konferencji „Jak rozwijać wrodzone zdolności dzieci? – przyszłość dla edukacji”, która odbyła się w NovymKinie „Przedwiośnie” w Płocku. 

Czytaj więcej...

Pierwsze spotkanie dla uczestników projektu w Płocku

Mózg lubi S.U.K.C.E.S., a my lubimy spotkania z poszukującymi, ambitnymi nauczycielami z rejonu działania MSCDN Wydział w Płocku, dlatego serdecznie zapraszamy na spotkanie organizacyjne dla uczestników wszystkich sześciu komponentów projektu "Włącz myślenie. Nauczanie i uczenie się przyjazne mózgowi" .

Czytaj więcej...

Jakie opłaty za udział w projekcie?

Osoby, które potwierdzają chęć udziału w projekcie prosimy o wpłaty na konto MSCDN Wydział w Płocku w tytule wpisując "Projekt Włącz myślenie. Nauczanie i uczenie się przyjazne mózgowi, komponent ...........", zgodnie z zasadami.

Czytaj więcej...