W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

Rodzic też człowiek, czasem może się mylić

Po pierwsze - odpuść, po drugie - nie naciskaj, po trzecie - daj więcej przestrzeni - to kluczowe zalecenia dla rodziców, którzy chcą poprawić swoje relacje z dorastającym dzieckiem. Takie wnioski płyną z kolejnych już warsztatów dla rodziców nastolatków w Płocku.

Czytaj więcej...

Bagaże na drzewie, bruk na gałęzi, czyli kolejna lekcja otwarta za nami

"Gdy klasówka z matematyki za pasem, spójrz na drzewo tuż za lasem. Chwyć za pióro, porusz głową, perspektywę masz już nową." Rymowanka powstała tuż po lekcji otwartej w klasie IV Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Starej Białej, podczas której uczniowie trenowali logiczne myślenie z pomocą drzewka i gałęzi logicznej TOC.

Czytaj więcej...

Wiedza procentuje - przekaż 1 % dla uzdolnień

Już od 10 lat wspieramy dzieci z przedszkoli i uczniów płockich szkół w rozwijaniu kreatywności i własnych talentów.W imieniu Stowarzyszenia Inicjatyw Edukacyjnych DELTA zapraszam do przekazania 1% podatku na rzecz wspierania kreatywności i uzdolnień naszych dzieci...

Czytaj więcej...

Jak słuchać, aby usłyszeć? - zapraszamy na warsztaty dla rodziców nastolatków

454095696 21bf6c60b8 oJakie są przyczyny i konsekwencje oporu dorastającego dziecka, jak sobie z nim radzić w trudnych sytuacjach oraz jak mądrze zwiększyć samoocenę młodego człowieka - to zagadnienia, które będą poruszane podczas kolejnych warsztatów dla rodziców nastoletnich dzieci organizowanych w ramach projektu "Włącz myślenie" w Płocku. 

Czytaj więcej...

Matematyczne bystrzaki z Iłowa

Inteligentni, bystrzy, spostrzegawczy i bardzo pracowici - tak w kilku słowach można opisać uczniów z klasy II c z Gimnazjum w Iłowie, w której odbyła się kolejna lekcja otwarta z matematyki. Za wyjątkowo sprawne i szybkie rozwiązywanie zadań z wykorzystaniem "łamacza problemów matematycznych" i "gałęzi wielu reguł" przyznajemy symboliczny złoty medal.

Czytaj więcej...

Młodzi Jagiellończycy kontra znikające znaki

Popołudniową porą, niespodziewanie, w klasie drugiej Gimnazjum ZS nr 6 w Płocku zagościła tajemnicza agentka do zadań specjalnych - specjalistka od znikających znaków i doświadczona poszukiwaczka zaginionych nawiasów, czyli gałąź logiczna TOC. Towarzyszył jej zawsze wierny łamacz problemów matematycznych. 

Czytaj więcej...

Fajniejsza metoda mnożenia

Kolejna lekcja otwarta za nami. Tym razem odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 11 w Płocku i podpatrywalismy jakie wrażenie robi na uczniach schemat typu przykład wniosek autorstwa dr Danilo Siriasa z USA. 

Czytaj więcej...

Idzie nowe w edukacji. Czas obudzić uśpiony potencjał

Zmiana modelu szkoły wymaga odwagi, wyobraźni i współpracy. Razem możemy stworzyć szkołę na miarę naszych oczekiwań. Ważne, byśmy potrafili o tym rozmawiać, wspierać się i wzajemnie motywować. Takie wnioski płyną z konferencji "Budząca się szkoła-motywacja, relacje, uczenie się", którą zorganizowało wspólnie Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli z Wydziałem Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego...

Czytaj więcej...

Zaradnik dla rodziców nastolatków - warsztaty

Chwal, ale nie porównuj, zawsze mów o tym, co czujesz i jakie są twoje oczekiwania, bądź konsekwentny, a przede wszystkim często rozmawiaj ze swoim dorastającym dzieckiem, tak aby to Tobie ufało najbardziej, a nie przypadkowym znajomym - miedzy innymi takie wskazówki otrzymali rodzice nastolatków podczas warsztatów zorganizowanych w ramach naszego projektu...

Czytaj więcej...

Jak kucyk Pony ze Spidermanem o miejsce na torcie walczył

Stało się! Pierwsze zajęcia otwarte w ramach projektu za nami. Poprowadziła je, według autorskiego scenariusza, Pani Anna Bartkowska, nauczycielka z Niepublicznego Przedszkola "Gucio" w Płocku. 

Czytaj więcej...

Zaradnik dla rodzica nastolatka - zapraszamy na warsztaty

Szanowni Rodzice, czy Wy również macie czasem momenty zwątpienia, kiedy mimo ogromnej miłości wobec własnego dziecka, marzycie tylko o tym,  aby wsadzić go w skleconą własnoręcznie rakietę i wysłać w kosmos choć na chwilę? Jeśli tak - zapraszamy na bezpłatne warsztaty, podczas których dowiemy się jak wyrażać emocje i stopniować reakcje, jak wyznaczać granice, po prostu jak zrozumieć dorastającego młodego człowieka i nie zwariować.

Czytaj więcej...

Cyfrowa chmurka dla matematyków

Grupa matematyczna z Płocka oficjalnie zainaugurowała drugi rok działania w naszym projekcie. Na rozgrzewkę i dla urozmaicenia wzbogaciliśmy pierwsze spotkanie o mini warsztat komputerowy...

Czytaj więcej...

Bonusowe szkolenia w projekcie - zapraszamy!

Uczestników projektu "Włącz myślenie" zapraszamy na szkolenia fakultatywne, które w najbliższym czasie odbędą się  w wydziałach MSCDN. 

Czytaj więcej...

Edukacja na NOWO w Laboratorium szkoły przyszłości

Fundacja Edukacja na NOWO i Ośrodek Rozwoju Edukacji zapraszają na wyjątkową konferencję pt. Edukacja na NOWO w Laboratorium szkoły przyszłości , która odbędzie się w dn. 4 listopada 2015r . w godz. 10.00-17.00 w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego na ul. Dobrej 56/66... 

Czytaj więcej...

Konferencja "Budząca się szkoła – motywacja, relacje, uczenie się"

Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego i Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli  zapraszają na konferencję "Budząca się szkoła – motywacja, relacje, uczenie się"...

Plakat

Czytaj więcej...

Nauczyciel na huśtawce - jak zachować równowagę wśród sprzeczności

Uwaga! Zagadka: co łączy nauczyciela na huśtawce, renifera na dachu i medytującego lamę? Odpowiedź brzmi - konferencja z okazji Dnia Edukacji Narodowej w LO im. Małachowskiego w Płocku, podczas której uczestnicy mogli poznać m.in. kreatywne sposoby nauczania i uczenia się oraz przekonać się, że warto przyglądać się naszym myślom...

Czytaj więcej...

"Nauczyciel na huśtawce..."- do zobaczenia w środę!

Już jutro o godz. 12.00 spotykamy się na konferencji "Nauczyciel na huśtawce…Uczyć (się) skutecznie i szybko – kreatywnie i bez stresu" organizowanej przez MSCDN I LO. im. Marsz. St. Małachowskiego  w Płocku z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Czytaj więcej...

Jak obudzić marzyciela, czyli kurs kreatywnego tańca mózgu w Płocku

"Wyobraźnia to nie tylko przywilej młodości. W każdym z nas drzemie mały marzyciel, który tylko czeka, by go obudzić" - tłumaczyła podczas zajęć dla nauczycieli konsultantów - realizatorów projektu "Włącz myślenie" Agnieszka Piasecka, psycholog, trener twórczego rozwoju osobowości. I z godnym podziwu zapałem prezentowała kolejne zabawy rozbudzające potencjał.

Czytaj więcej...

Fotorelacje z terenu... :-)

Uwaga! Kolejna ciekawostka ze "sztabu generalnego" projektu "Włącz myslenie" - otrzymaliśmy już kilkadziesiąt scenariuszy ze szkół i przedszkoli z całego Mazowsza. Szacujemy, że będzie ich blisko pół tysiąca! Razem ze scenariuszami dostajemy kolorowe zdjęcia z zajęć, a w związku z tym, że jesteśmy dumni z naszych nauczycieli oraz ich uczniów i bardzo lubimy ich chwalić na forum - zapraszmy do obejrzena kolorowej galerii z zajęć.

Czytaj więcej...

Kocie rozterki w Starej Niedziałce

Tak jak przewidywalismy, scenariusze nieustannie spływają do nas z najdalszych zakątków Mazowsza. A razem z nimi zdjęcia z zajęć. Dziś prezentujemy fotki z lekcji bibliotecznych w SP w Starej Niedziałce.

Czytaj więcej...

"Nie oceniaj książki po okładce", czyli krótka lekcja o tym, jak traktować siebie i innych

Czy wiedzieliście, że w klasie II c SP ZOK "Profesor" oraz II b OSM w Płocku uczą sie same koronowane głowy?
I nie świadczą o tym tylko symboliczne, bogato zdobione korony, ale przede wszystkim świadomość, że każdy jest wartościowy i zasługuje na szacunek, jak prawdziwy król i królowa. Zajęcia na temat budowania pewności siebie i pielęgnowania przyjaźni odbyły sie w ramach naszego projektu "Włącz myślenie"...

Czytaj więcej...

Perłowy triatlon z TOCusiem

Uff, ale się działo! Trzy warsztaty jednego dnia to nie lada wyzwanie. Ale TOCuś lubi emocjonujące zadania, tym bardziej jeśli może je wykonać wspólnie z energetycznym trenerem - Agnieszką Piasecką, psycholog z Wrocławia. W trzech spotkaniach zorganizowanych w ramach projektu "Włącz myślenie" wzięły udział dzieci, nauczyciele i rodzice...

Czytaj więcej...

Neurodydaktyka w radomskim przedszkolu

Ostatnie już szkolenie w ramach komponentu przedszkolno-wczesnoszkolnego w Radomiu odbyło się w Publicznym Przedszkolu nr 11. Spotkanie dotyczyło inteligencji wielorakich i neurodydaktyki.

Czytaj więcej...

TOCuś zawitał do Przedszkola Gucio w Płocku

Kolejne przedszkolaki poznają TOCusia i jego sprytne sposoby na rozwiązywanie dużych i małych konfliktów, rozwijanie logicznego myślenia oraz naukę sprawnego planowania. Zajęcia z wykorzystaniem narzędzi TOC odbyły się m.in. w Niepublicznym Przedszkolu Gucio w Płocku.

Czytaj więcej...